16. juunil kogunesid Mulgimaale suunatud uurimusliku õppe entusiastid ja koolitajad Pärnust, Tartust, Tallinnast, Põlvast ja Viljandist. Kokkusaamise eesmärgiks oli kohtuda kolleegidega ja teha kokkuvõtteid möödunud õppeaastast ja seada plaane uueks hooajaks. Kokku saadi seekord Viljandimaal, Henrikumõisas Loodil.

Seminari alustuseks voolisid kõik osalejad Mulgi savikojas endale meelepärase kruusi. Avastamis- ja loomisrõõmu jagus ohtrasti ja saviga voolimine ja selle suunamine osutus nii mõnelegi veidi keeruliseks, kuid kogenud meistrite Külli Allikvee ja Leili Randjärve käe all said kõik kruusid endale põhja, sanga ja kauni dekoori.

Märkamatult jõudis kätte lõunaaeg. Lõunat sõideti sööma naabruses asuvasse Männiku metsatallu. Õuel tervitas meid perenaine Ene Sillamaa varutud üllatusega. Üllatus ootas meid vanas aidahoones, kus noored muusikud kandsid meile ette oma ahjusooja teose, millel ei olnud veel isegi pealkirja. Muusikaline „eelroog” haaras kõiki kohalolijad ja andis mõnusa enesetunde. Nautides talusuppi, kodust rabarberikooki ja kuuma kohvi, möödus lõunaaeg kiiresti.

Päeva teisel ja töisemal poolel võttis Karin Hellat kokku Eduko tegemised läbi mõnusa võistkondliku viktoriini. Vastuseid kontrollides saime hulganisti teadmisi Eduko tegemistest ja tohutust õpetajate arvust, keda on koolitatud erinevatel teemadel nii lasteaias kui kooli esimeses astmes.

Eesti Avastusõppe Liidu esimees Andero Vaarik andis kuulajatele ülevaate MTÜ algustegevustest, edasistest plaanidest ja MTÜ-ga liitumise võimalustest. Kohapeal oli soovijatel võimalus astuda kohe ka nimetatud organisatsiooni liikmeks.

Päeva lõpus toimus ka MTÜ juhatuse koosolek, milles arutati jooksvaid küsimusi ja lepiti kokku edasises tegevuses.

Nii möödus meeleolukas ja töine päev märkamatult.

Täname lahkeid perenaisi tegusate tundide eest ja jääme ootama uusi kokkusaamisi.

EAL juhatus